ПАКУВАНИ ГОТВЕНИ ЈАДЕЊА

 


Вратете ги на вашето дневно мени готвените, традиционални јадења,приготвени со многу љубов, богата традиција, домашна рецептура, без конзерванси и вештачки додатоци, спакувани во заштитена атмосфера и амбалажа.

 


“Heat & Eat” – Загрејте и уживајте во симфонијата на вкусовите

 


*Со продолжен рок на траење, добиен преку заштитна атмосфера.

 

ЗОШТО СМЕ ПОРАЗЛИЧНИ ОД ДРУГИТЕ?

Нашите јадења се приготвени по домашна рецептура, без конзерванси и вештачки додатоци, спакувани во заштитна атмосфера. Сигурни и безбедни.

СОТЕ ГРАШОК СО СВИНСКО МЕСО
(400 гр.)

Вкусно македонско свинско месо динстано со традиционална комбинација на зеленчук по домашен рецепт.

СОСТОЈКИ: Грашoк, свинско месо, вода, кромид, морков, домати, сончогледово масло, сол, мешан зачин(целер), бибер.
Алергени: Целер.

ГУЛАШ СО TАЉАТЕЛИ
(500 гр.)

Богата комбинација на јунешко месо со 5 вида на зеленчук и таљатели го прават ова јадење сензуална гозба за Вас.

СОСТОЈКИ: Јунешко месо, вода, кромид, морков, пиперка, домат, модар патлиџан, пченично брашно, сончогледово масло, сол, мешани зачини (целер), мелен црвен пипер, бибер. Тестенини таљатели (брашно од дурум пченица, вода).
Алергени: глутен, целер.

ПИЛЕШКО ВО КАРИ
(350 гр.)

Индиски зачин Кари во комбинација со пилешки стек  ви го дава добро познатото јадење Пилешко во кари сос препознатливо по својот уникатен вкус.

СОСТОЈКИ: Павлака за готвење (вода растителна маст, млеко, модифициран пченкарен скроб), пилешки стек, путер, сончогледово масло, кари, мешани зачини и сол.
Алергени: млечни продукти.

ТАВЧЕ ГРАВЧЕ СО СУВА ПИПЕРКА
(400 гр.)

Традиционално посно гравче зачинето со македонскиот и незаменлив вкус на црвената сува пиперка.

СОСТОЈКИ: Грав, вода, кромид, сончогледово масло, црвена пиперка, мешани зачини, сол.
Алергени: Може да содржи траги од целер.

ОРИЗ СО ПИЛЕШКО
(400 гр.)

Универзално јадење кое се чини едноставно, но штом ќе го пробате сфаќате дека е со добро избалансиран и префинет вкус на ориз и пилешко месо.

СОСТОЈКИ: Ориз, пилешко месо, вода, кромид, морков, мешани зачини, сончогледово масло, сол.
Алергени: Може да содржи траги од целер.

СЕЛСКО МЕСО
(350 гр.)

Селското месо е вкусна мешавина на свинско месо со печурки и богат умак сос што ви дава гастрономско искуство и ве остава сити но сепак со желба за повеќе.

СОСТОЈКИ: Свинско месо, вода, печурки шампињони, кромид, сончогледово масло, мешан зачин, умак сос (пченкарен скроб, подобрувач на вкус – мононатриум глутаминат, готварска сол, шеќер, екстракт од квасец, сушен кромид и морков и целер), сол.
Алергени: Печурки, целер.

ЛАЗАЊА
(350 гр.)

Пробајте ја исклучително сочната лазања со мелено месо која ќе ве воодушеви со специфичниот вкус на бешамел сосот. Вкус за вистинско уживање.

СОСТОЈКИ: Кори за лазањи (брашно од дурум пченица, вода), јунешко месо, кашкавал, доматно пире, млеко, путер, сончогледово масло, сол, мешани зачини, бибер.
Алергени: глутен, целер.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

За да го почуствувате максималниот вкус на јадењето, загрејте го на еден од следните начини!

РЕРНА

Префрлете го јадењето во огноотпорен сад.
Загревајте 5-10 мин. во загреана рерна на 180°С со
повремено промешување.

МИКРОБРАНОВА ПЕЧКА

Целосно отворете го капакот, ставете го канчето во
микробранова печка и загревајте 2-3 минути на средна
јачина со повремено мешање.

ПЛОТНА

Префрлете го јадењето во тава и загревајте
5-10 минути на средна јачина, со повремено мешање,
без да зоврие.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ЦЕНИТЕ НА НАШИТЕ ПРОИЗВОДИ!

ПРОЦЕС ВО ШЕСТ ЧЕКОРИ ЗА ДА ГО ДОБИЕТЕ НАЈДОБРОТО


Набавка на квалитетни суровини

Припрема на суровините
Приготвување на храната по највисоки стандарди
Пакување на храната со специјални машини

Складирање на готовиот производ

Достава до Вашата локација

ПРОЦЕС ВО ШЕСТ ЧЕКОРИ ЗА ДА ГО ДОБИЕТЕ НАЈДОБРОТО

Набавка на квалитетни суровини
Припрема на суровините
Приготвување на храната по највисоки стандарди
Пакување на храната со специјални машини
Складирање на готовиот производ
Достава до Вашата локација

НАШИ КЛИЕНТИ

НАШАТА ХРАНА

Како регионални лидери во иновативните процеси на производство, дистрибуција и послужување на вкусна и свежа храна, континуирано инсистираме на квалитет во секој аспект од нашето работење, без разлика дали се работи за квалитет на нашите услуги, за квалитет во односите со клиентите или за квалитет во нашето размислување.

КАКО ДА НÉ ПРОНАЈДЕТЕ